KALBİM SENDE KALMIŞ - SELVİ ATICI // TANITIM & YORUM


KÜNYE

Kitap: Kalbim Sende Kalmış
Yazar: Selvi Atıcı
Yayınevi: Nemesis Kitap
Sayfa:432

GİTME // SELVİ ATICI

Aynı ateşte kaç kere yanabilirsin?
Birbirlerini çocukluklarından beri tanıyan iki gençtir Ali ve Arya. Babalarının sıkı dost olması, ikisinin de hayatını çözülemeyecek bir düğümle birbirine bağlamıştır. Önce zorunluluktan başlamıştır bu ilişki. Ali, kendisine emanet edilen baş belasıyla vakit geçirmekten pek memnun değildir. Arya da kendisine göz kulak olma işini fazlasıyla abartan bay ukalayla.
Sonra her şey değişir. Didişmeler arkadaşlığa, zorunluluklar vazgeçilmeze dönüşmüştür farkında olmadan. Birbirlerinin en yakın arkadaşı hatta sırdaşı olmuştur artık Ali ve Arya.
Zaman geçer, kendileri gibi duyguları da büyür. İmkânsızdır istenen ama vazgeçmek, istenenden daha da imkânsızdır.
Evet, belki zordur onlar için… Ama aynı ritimle atıyorsa iki kalp, belki de her şey mümkündür.
(Tanıtım Bülteninden)

||KİTAP YORUMU||

Biliyorsunuz benim yorumlarım sonuna kadar spoi içeriyor, ama yine de ana hatlar yerine her zaman satır aralarını sevmişimdir. Spoi okusam bile sonuna kadar o kitabı okurum ben umarım siz de öylesinizdir ;)

Kayıp Şehir serisinin son ve dördüncü kitabında, Adem ve Şirin ile Ömer ve Gazel’in çocukları yer alıyor. Tam bir kara sevda bunlarınki! Biri aşkını içine gömüp saklıyor, diğeri itiraf ettiği ve karşılık bulamadığını sanıp kaçıyor.

Ali; son derece esprili, çekici ve her giydiği moda olan kibirli bir adam. Çocukluğundan beri her anını Arya ile geçiren adam ona olan aşkını içine gömüyor. Arya ne Amerika’ya gittiğinde ne de önceden takıldığı hiçbir erkekten sonra ona duygularını söylemiyor. Sanıyor ki Arya onu sadece arkadaş olarak, kardeş olarak görüyor. Üstelik Ömer amcasına verdiği değerden dolayı da Ali açılmak istemiyor ve kıza koskoca bir zaman veriyor. Ona ait her şeyi saklıyor, biriktiriyor. Kendi kendine yaşadığı aşkla hayatına devam ederken Arya Türkiye’ye tamamen dönmeye karar veriyor hem de ne dönmek!

Ali ona olan tavırlarında sınırları ihlal ediyor ve sürekli dokunarak, çok yakınında olarak kızın da aklını karıştırıyor. Hele bir dans etmeleri var sormayın, hani bazen kıvırtan erkek olur mu deriz ya bence dans eden erkek mükemmel oluyor ve dikkatinizi çekerim dans eden diyorum kıvırtan değil! Yani bana bir Ali lazım... Şunu da söyleyim bunlar evleniyor ama kim kimi kaçırıyor onu siz okuyarak öğrenin derim. Ve ilk defa aşırı spoi vermeden çenemi tutarak şuraya yorumu bırakıyorum. Selvi Atıcı takıntı yaptı bende bütün kitaplarını okumadan geçemiyorum. Ne güzel yazıyor ama :)

|| ALINTI ||

Adam kadife gibi bir sesle, "Nereye kaçıyorsun?"diye sordu. Aldatıcı sesinin altında gizli bir tehdit vardı. Aynı tehdit yüzüne yerleştirdiği gülümsemeye de gizlenmişti.
Arya, başını iki yana salladı. Fakat daha kendini bile inandıramamışken onu nasıl inandıracaktı? Yine de... "Kaçmıyordum," diye mırıldandı. Daha akıllıca, daha alaycı bir şeyler de söylemek isterdi ama beyninin çalışan kısımlarında ağır bir tahribat vardı.

Ali gülümseyerek "İyi," dedi. başını eğip çenesini genç kızın başının tepesine yerleştirdi. Ardından dudaklarıyla saçlarının arasından bir yol bulup kulağına eğildi. "Çünkü sandığımdan çok özlemişim seni!"
Ve Arya'nın kalbi durdu.


0 yorum:

Yorum Gönder

INSTAGRAM / ONUROLLSTYLE